BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az örmény elnököt fogadta Orbán Viktor

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A jövőben nagyot fejlődhet a gazdasági-kereskedelmi együttműködés is Örményország és Magyarország között.

Szerdán a Karmelita kolostorban fogadta Orbán Viktor miniszterelnök Vahagn Hacsaturján örmény államfőt, aki hivatalos látogatáson tartózkodik a magyar fővárosban – közölte Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.

ORBÁN Viktor; HACSATURJÁN, Vahagn
Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

A magyar kormányfő a tárgyaláson kifejtette, hogy a magyar és az örmény nemzet között erősek és kölcsönös tiszteleten alapulnak a kapcsolatok. Orbán szerint ugyanis 

a magyarok nagyra becsülik az örmény kulturális és keresztény hagyományokat. 

„Itt az ideje, hogy a diplomáciai kapcsolatokat is magas szintre emeljük” – tette hozzá Orbán Viktor.

A tájékoztatás szerint a megbeszélésen felmerült az is, hogy a jövőben nagyot fejlődhet a gazdasági-kereskedelmi együttműködésünk is, például az energetika vagy éppen a turizmus területén.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.