Joe Biden elítélte csütörtökön az erőszakos egyetemi tiltakozásokat, amelyeket Izrael gázai övezeti hadművelete vált ki az Egyesült Államokban, de védelmébe vette a békés tiltakozáshoz való jogot mint az amerikai demokrácia egyik fontos elemét. Az amerikai elnök most először foglalt állást nyilvánosan a csaknem két hete kirobbant heves egyetemi tüntetésekkel kapcsolatban. Donald Trump elnök, republikánus párti elnökjelölt-aspiráns a radikális baloldalt tette felelőssé az erőszakos egyetemi tüntetésekért.
Biden a washingtoni Fehér Házban elmondott néhány perces beszédében elítélte az erőszakos, törvénytelen cselekedeteket és az antiszemitizmust. Kijelentette, hogy egyszerre kell fenntartani a szólás szabadságát és a jog uralmát, mert „az Egyesült Államok nem autoriter ország, amelyben embereket el lehet hallgattatni”. Hozzátette, hogy a törvény a békés tüntetéshez való jogot védi, de annak nem része és jogellenes a vandalizmus, mások megfélemlítése.
A rend helyreállítása érdekében azonban nem szükséges mozgósítani a Nemzeti Gárdát.
Joe Bident a múlt hét elején egy kampányrendezvényen újságírók kérdezték a tiltakozásokról, akkor annyit mondott, hogy elítéli az antiszemitizmust, de azokat is, akik nem értik meg a palesztinok helyzetét.
A tüntetésekkel kapcsolatban Donald Trump csütörtökön, New York-i bírósági tárgyalása előtt nyilatkozott, és kijelentette, hogy a baloldalról indult erőszakos mozgalmat meg kell állítani. Méltatta a rendőröket, akik New Yorkban és Los Angelesben intézkedtek az erőszakos tüntetőkkel szemben.
A New York-i Columbia Egyetemen a diákok elfoglalták az egyik épületet,
a Hamilton Hallt, és bútorokkal, fémkorlátokkal elbarikádozták magukat. A tüntetések eszkalálódása azután következett be, hogy az egyetem felfüggesztette azokat a diákokat, akik nem voltak hajlandók elhagyni a korábban a palesztinbarát tüntetők által létesített sátortábort.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.