BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Dutyiba vágták a kutyáját halálra etető nőt, Nuggi szörnyű kínok között pusztult el

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Egy új-zélandi nő olyan kövérre hizlalta a kutyáját, hogy már az állatvédő szervezet sem tudott rajta segíteni. A felelős állattartó nem hagyhatja, hogy Nuggi sorsára jusson a házi kedvence, a kutya napi mozgásáról is gondoskodni kell, és túletetni sem szabad.

Két hónap börtönbüntetésre ítéltek egy új-zélandi lakost, aki állítólag halálra etette a kutyáját – írja az osztrák Kronen Zeitung, hozzátéve, hogy egy állatorvosok körében végzett felmérés szerint Ausztriában is egyre kövérebbek a háziállatok.

Loyal friends' excitement for treats Nuggi
A kép illusztráció, Nuggi sokkal kövérebb volt /  Fotó: Anadolu via AFP

A Nuggi nevű állatot a neves állatvédő szervezet, az SPCA (Society for the Prevention of Cruelty to Animals; Állatkínzás Elleni Társaság) 2021-ben egy rendőrségi házkutatást követően vette gondozásba, ám mind hiába, mivel addigra már úgy meghízott, hogy a túlsúlya miatt elpusztult – derül ki a közleményből.

Nuggi kétségtelenül az egyik legelhízottabb állat volt, amit valaha láttunk

– közölte a szervezet, amely feljelentette a kutya gazdáját.

„Olyan hatalmas volt, hogy alig tudott járni, és nyilvánvalóan szenvedett a jelentős súlytól, amit cipelt” – áll a közleményben.
A folyamatosan degeszre etetett négylábúnak háromszor is meg kellett állnia levegőért kapkodva egy tízméteres úthoz is, amit az ingatlantól az autóig kellett megtennie. Lábai ez alatt is alig bírták megtartani a testét.

Drámai súlyfelesleget cipelt a szerencsétlen Nuggi

Az állatorvosi vizsgálat állítólag kimutatta, hogy az eb 53,7 kilogrammot nyomott. 

Az állatorvosok nem tudták sztetoszkóppal meghallgatni a szívverését, mivel a hang nem tudott áthatolni a vastag zsírrétegén.

Emellett kötőhártya-gyulladást is diagnosztizáltak a szerencsétlen páránál.

Nuggi körülbelül két hónapot töltött az SPCA gondozásában, ahol 8,9 kilót, azaz testsúlya körülbelül 16,5 százalékát adta le, ám hirtelen belehalt egy akut vérzésbe, amit egy a májában szétdurrant daganat okozott. A boncolás további, a kóros elhízáshoz kapcsolódó egészségügyi szövődményeket, többek között májbetegséget állapított meg nála.

A kutya tulajdonosa bűnösnek vallotta magát, mert nem elégítette ki a kutya fizikai és egészségügyi szükségleteit – közölte az SPCA. Állítólag azt vallotta a dél-aucklandi Manukau bíróságán, hogy naponta nyolc-tíz csirkét adott „Nugginak”, azonkívül pedig még jutalomfalatokkal is etette.

Egy felelős kutyatulajdonos megfelelő étrendet és napi mozgást biztosít kedvencének, ami itt egyértelműen nem történt meg

– magyarázta az SPCA. Elfogadhatatlan továbbá, hogy a tulajdonos még akkor sem kért segítséget, amikor már egyértelmű volt, hogy baj van.

A börtönbüntetés mellett a nőnek amúgy még egy 670 eurónak megfelelő összegű pénzbírságot is fizetnie kell – közölték. Ezenkívül tizenkét hónapra eltiltották a kutyatartástól.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.