
Főpolgármester-helyettes: újabb fordulat – Vitézy Dávidnak elege lett Karácsony Gergelyből
„Sajnálattal látom, hogy Karácsony Gergely próbál hülyének nézni – ebben egy pontig türelmes és megengedő voltam Budapest működőképessége érdekében, de azért mindennek van határa” – írta Vitézy Dávid a Facebook-oldalán, ahol bejelentette, hogy nem fogadja el a főpolgármester-helyettesi felkérést.

A politikus közleményében kijelentette, hogy Budapest nem lehet pártpolitikai csatatér, ezért nyitott volt a főpolgármester-helyettesi jelölésére, annak ellenére, hogy előtte semmilyen megállapodás nem született közte és Karácsony között a feladatokról, közös célokról, programokról. Pedig szerinte ez a közös munka előfeltétele lenne minden együttműködéshez, különösen ebben a szokatlan felállásban.
Szerinte azonban a mai Szabad Európa-interjúban Karácsony Gergely túl messzire ment, amikor azt mondta, hogy
Vitézy Dávidra pénzt nem szabad bízni, városfejlesztési helyettesnek, aki ötletekkel bombázza a vezetést jó lenne, de semmilyen végrehajtási feladatot nem szabad rábízni.
Vitézy hazugságnak nevezte ezeket az állításokat, mivel szerinte nemcsak a közpénzekkel bánt jól és becsületesen, hanem vezetőként is kiemelkedő feladatot végzett. Emiatt kijelentette, hogy dísznek nem tud és nem is fog odaülni a főpolgármester mellé.
Emellett elmondta, hogy szerinte a Budapest fejlődése érdekében megfogalmazott feltételei nyilvánosak és ismertek, ezeket pedig a főpolgármester nem tudja vagy nem akarja teljesíteni.
Ilyen keretek között pedig a főpolgármester-helyettesi felkérésről komolyan nem lehet és nincs is mit tovább beszélni
– zárta közleményét Vitézy.
Parkolásreformot követel a fővárosi vezetéstől Vitézy Dávid
A politikus szerint a parkolóautomatáknak nincs helyük Budapesten. Vitézy heves vitára számít az ügyben, amelyről a városvezetésnek már rég döntést kellett volna hoznia.





