Iszapból kiálló stégek, megfeneklett kishajók és szárazra került csónakok fogadják az ország második legnagyobb tavának a partjára látogatókat. A Szoljon drámai galériát is készített a helyszínen.
Gond azonban nincs,
a Kötivizig szakembereinek az engedélyével engedték le a vizet, miközben a téli vízszintet állították be.
November 24-én befejeződött a téli vízszint beállításának az első lépcsője a Tisza-tavon, amelyben a tározó vízállását a Kisköre-felső vízmércén mért 725 plusz-mínusz 5 centiméterről 560 plusz-mínusz 5 centiméterre csökkentették. Azt követően december 2-án megkezdték a duzzasztást. Ennek eredményeként a magasabb téli vízszintet, a Kisköre-felső vízmércén mért 620 mínusz 10 centiméteres vízállást állítják be, várhatóan december 13-ig.
A téli üzemi vízszint alkalmazására azért van szükség, mert a Tisza-tó az elnevezésével ellentétben nem tó, hanem a Tiszát és a hullámtereit egyesítő síkvidéki víztározó.
A téli időszakban, a magasabb vízszint tartása nagyobb árvízvédelmi kockázatot jelent.
A tározott víztérfogat minden centiméteréhez közel egymillió köbméter víz, illetve jegesedés esetén ezt megközelítő mennyiségű jégtömeg tartozik. A jégtakaró kialakulása után, ürítéssel a jég nem távolítható el a tározóból, az csak árvízi viszonyok között indul meg. Egy esetleges árhullám előfordulása esetén a jégtömeg felszakadva – hullámverés-szerűen – az árvízvédelmi töltéseket, erdőállományokat, a kiépült turisztikai infrastruktúrát, a mederben levonulva a Kiskörei Vízlépcsőt is veszélyezteti. Ezeken kívül a tározó műszaki és turisztikai létesítményeinek karbantartási és fejlesztési feladatainak az elvégzésére is a téli vízszintnél van lehetőség.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.