A kijárási tilalom helyi idő szerint 16 órától hétfő hajnali 5 óráig van érvényben.
Antonio Tajani olasz külügyminiszter közölte, hogy milicisták hatoltak be a damaszkuszi olasz nagykövet rezidenciájára, három autót elvittek, de se a diplomatának, se e biztonsági személyzetének nem esett bántódása. Az olasz nagykövetet időközben biztonságos helyre vitték. Az ANSA olasz hírügynökség a külügyi tárcára hivatkozva arról számolt be, hogy szíriai felkelők kutatják át a nagykövetségeket és civil szervezetek épületeit Aszad szövetségesei után kutatva.
Mindemellett vasárnap reggel ismeretlen fegyveresek megrohamozták és feldúlták Irán damaszkuszi nagykövetségét.
Az iráni állami televízió beszámolója szerint a diplomáciai képviselet mellett közeli üzleteket is kifosztott egy fegyveres csoport,
amely nem azonos a Damaszkuszt elfoglaló Hajat Tahrír as-Sám (HTS) nevű dzsihadista csoporttal. Szombaton a teheráni vezetés közölte, hogy kimenekítik az iráni diplomaták családjait. Aznap Hosszein Akbari iráni nagykövet közölte, hogy a nagykövetség továbbra is működik öt-hat diplomatával. Az iráni nagykövet, illetve a diplomáciai személyzet sorsáról egyelőre nem tudni.
A reggeli órákban feltételezhetően izraeli légicsapások érték a szíriai főváros Mazzeh nevű kerületét – közölték libanoni és szíriai biztonsági források. Ezenfelül – helyi biztonsági források szerint – valószínűleg izraeli harci repülőgépek bombázták a déli Halhala légi támaszpontot is, amelyet a szíriai hadsereg az éjszaka kiürített. A Szuveida városától északra található bázison nagy mennyiségben maradtak hátra rakéták és lőszerek, s félő volt, hogy ezek szélsőséges csoportok kezére kerülhetnek.
Két libanoni biztonsági forrás szerint az Irán támogatását élvező Hezbollah síita milícia már szombaton kivonta erőit Szíriából, amikor a felkelők megindultak Damaszkusz felé. Ezzel egy időben egy török biztonsági forrás arról számolt be, hogy
az Ankara támogatását élvező lázadó csoportok behatoltak az eddig a Népvédelmi Egységek (YPG) kurd milícia kezén lévő Manbidzsba az ország északi részén.
Az YPG-t Törökország terrorszervezetnek, a Kurdisztáni Munkáspárt (PKK) szövetségesének tekinti, de a szervezet az Egyesült Államok és nyugati szövetségesei kulcspartnere volt az Iszlám Állam nevű terrorszervezet elleni küzdelemben Szíriában. Oroszország szerint Bassár el-Aszad lemondott elnöki posztjáról, és elhagyta az országot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.