Jelentősen gyengíti Ukrajna politikai és gazdasági stabilitását a korrupció, amely már évtizedek óta rendszerszintű probléma. Volodimir Zelenszkij elnök a tisztességes reformer ígéretével nyerte el az emberek szimpátiáját, mára a legnagyobb mutyis szerepét játssza.
A Magyar Nemzet összeállítása szerint Zelenszkij és környezete nemcsak hogy nem tudta megszüntetni a korrupciót, de lényegében a problémák forrásává vált. Egy korábbi közvélemény-kutatás megállapította, hogy az ukrán lakosság 78 százaléka az elnököt hibáztatja a korrupció miatt, ami sokak szerint jobban hátráltatja az ország gazdasági fejlődését, mint a háború, amelyre hivatkozva vonakodik kiírni az elnökválasztást.
A korrupció egyik legsúlyosabb formája az állami megbízások és közbeszerzések területén tapasztalható. Gyakran előfordul, hogy a közbeszerzési pályázatokat manipulálják, a versenytársakat kizárják, és a kiírók előnyhöz jutnak.
A közbeszerzések átláthatóságának hiánya miatt az állami pénzek sok esetben esnek áldozatául a megszokott ügyeskedéseknek.
Sorra derül azonban fény az elnök mutyijaira is, a barátját és szomszédját, az ukrán számvevőszék elnökét nevezte ki például igazgatónak a ciprusi székhelyű offshore cég, az Aldorante Limited élére. Ge Leros parlamenti képviselő pedig korábban az állami költségvetés elsikkasztásával vádolta meg Zelenszkijt.
Az Oknyomozó Újságírók Nemzetközi Konzorciumának (ICIJ) kiszivárogtatott és a The Guardiannal egy globális nyomozás részeként megosztott Pandóra-papírok azt sugallják, hogy Zelenszkij sokkal inkább hasonlít oligarchaelődeire, mint a korábban általa alakított, tisztakezű történelemtanárra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.