Az elmúlt időszakban megugrott az adathalász bűncselekmények, online csalások száma. A kormány fontos célkitűzése a kiberbűnözés megfékezése. Többek között erről is beszélt a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! műsorában Orbán Viktor miniszterelnök.
A kormányfő kiemelte, hogy senki nincs biztonságban, a csalók egyre kifinomultabbak. Idén már több mint 8 milliárd forintot csaltak ki az emberektől. Orbán Viktor elmondta, hogy a magyar emberek jóhiszeműségét, jószívűségét használják ki a csalók. Hozzátette, hogy a hatóságok mindent megtesznek, hogy a becsületes munkával, hosszú évek alatt összegyűjtött pénzeket visszaszerezzék, bár ez hihetetlenül nehéz. Eddig 1,5 milliárdot sikerült visszaszerezni.
A miniszterelnök szerint az online csalások mögött szervezett bűnözői csoportok állnak, melyeknek 80 százaléka ukrán. Kifinomult bűnözőkről van szó, Ukrajna veszélyes ország. Orbán Viktor úgy véli, hogy Ukrajna csatlakozása az Európai Unióhoz csak tetézné a helyzetet.
Ezt a veszélyt Magyarország már felismerte, ennek ékes bizonyítéka, hogy több mint egymillióan visszaküldték a Voks 2025 kérdőívet – emelte ki a kormányfő.
Orbán felhívta a figyelmet, hogy jelenleg is zajlik a CPAC Hungary rendezvény, ahol jól látszik, hogy egyre több európai vezető is kezdi felismerni azt, hogy Ukrajna gyorsított felvétele az unióba milyen veszélyeket rejt, és hogy az orosz–ukrán háború mielőbbi lezárása lenne Európa érdeke.
Egy fegyverkezési versenybe nem szabad belemenni az oroszokkal szemben, mert egy ilyen esetben minden pénzünket a hadiipar viszi el, és kevesebb pénz marad a fontosabb, békésebb célokra és az emberekre.
„Ukrajna EU-s tagsága egy pénzügyi és gazdasági katasztrófával érne fel” – jelentette ki a kormányfő. Szerinte ez első körben az Ukrajnával szomszédos országokat érintené, így Lengyelországot, Romániát és Magyarországot is.
Orbán úgy gondolja, hogy ez nemcsak a bűnözők bejutását könnyítené meg az EU-ba, hanem a jelenlegi béreknél is alacsonyabb pénzért beáramló munkaerő számos országban veszélyeztetné a munkahelyeket és a jelenlegi bérszínvonalat.
Az indokolatlan áremelésekkel szemben meg kell védeni az embereket a miniszterelnök szerint. Az árrésszabályozás következtében több mint 900 élelmiszer esetében csökkentek az árak. Az élelmiszereknél 10 százalékos, a drogériák esetében pedig 15 százalékos árrésnek elégnek kell lennie, ami afölött van, az indokolatlan áremelés.
A csütörtöki kormányinfón elhangzottak kapcsán elmondta, hogy Nagy Márton javasolta az árrésszabályozás meghosszabbítását, ezt a kormány elfogadta.
A miniszterelnök megszólalt a Parajdi sóbánya katasztrófája kapcsán. Ami ott történik, az fáj nekünk, magyaroknak, mivel a helyszín fontos nekünk. Azonban ki kell emelni, hogy nemcsak Parajd van veszélyben, Erdély és Székelyföld több részén is kritikus a helyzet. Orbán Viktor ennek kapcsán elmondta, hogy a kormány minden segítséget megad a bajbajutottaknak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.