Szoros szálak fűzik a Tisza Párthoz Kökény Attilát – írja a Magyar Nemzet. Kökény az Európai Bizottság által tervezett új agrártámogatási rendszer kapcsán posztolt a közösségi oldalán, majd a kommentszekcióban kialakult vitában erős jelzőket használt a gazdák egy részére, bár utóbb bocsánatot kért.
„Ez egy másik téma, de ha valaki egy idomított csimpánz szintjén termel négy-öt veszteséges hozamú haszonnövényt a versenyképtelenül magas önköltségével és talajpusztító szántással, mert úgyis megél a támogatásból, akkor ideje motiválni a gondolkodásra és fejlődésre. A megszámlálhatatlan milliárd AKG és AÖP elpocsékolása után ideje a tanulásnak” – fogalmazott Kökény, amelyért később elnézést kért.
Magyar Péter az eset kapcsán közölte: a szakértő nem a Tisza Párt politikusa, csupán egyike a több tízezer önkéntesnek, szakértőnek, Tisza-sziget-tagnak. A lap szerint ugyan Kökény Attila nem politikusa a pártnak, de a pártalakulathoz köthető, például februárban, a Tisza Párt kongresszusán feltűnt Bóna Szabolcs és Varga Lőrinc mellett annak az agrárkerekasztal-beszélgetésnek az egyik szereplőjeként.
Kökény továbbá gyakori vendég a tiszás rendezvényeken, valamint a párthoz köthető portál, a Kontroll YouTube-csatornáján indult agrárműsor első vendége is volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.