A fővárosi szökőkutakban továbbra sem lehet hűsölni
A köztéri szökőkutak április közepétől október végéig működnek kiemelt zöldfelületeken, parkokban, játszótereken
– mondta Dékány Szilveszter az InfoRádiónak. A Főkert Zrt. ezek mellett több mint száz víz- és ivókutat, valamint csobogót is üzemeltet, ezeket folyamatosan ellenőrzik és kezelik, hogy mindig megfelelően működjenek.
A parki köztéri szökőkutakban a fürdés tilos
– hívta fel a figyelmet Dékány Szilveszter. Az ilyen berendezések elsősorban esztétikai céllal épültek, és a vízminőségük, műszaki hátterük nem felel meg a biztonságos fürdőzés feltételeinek.

Azok a kutak, melyekből ivóvíz folyik, meg vannak jelölve, ezekből bárki bátran ihat. A szakember hangsúlyozta, hogy az ivókutak meg vannak jelölve, mivel valamennyi kút esetében nem tudják garantálni az ihatóvizet.