BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Orbán Viktor a Vodafone vezérigazgatójával tárgyalt

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Magyarország digitális fejlődéséről, valamint az ipar és a fogyasztók által egyaránt várt újgenerációs mobilszolgáltatás, az 5G hálózat bevezetéséről is tárgyalt hétfőn Orbán Viktor miniszterelnök Vittorio Colaóval, a Vodafone Csoport vezérigazgatójával.

Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát vezető helyettes államtitkár számolt be Orbán Viktor miniszterelnök és Vittorio Colao, a Vodafone Csoport vezérigazgatója között lezajlott találkozóról.

A megbeszélésen elhangzott: Magyarország fejlődésének egyik kulcsa a digitális gazdaság, az elmúlt években a magyar gazdasági növekedés közel negyedét ez a terület adta.

Ez a szektor már most stratégiai jelentőségű, ezt az is bizonyítja, hogy a kormány 2014 és 2021 között minden eddiginél többet, közel 130 milliárd forintot fordít a telekommunikáció fejlesztésére.

Vittorio Colao a tájékoztatás szerint emlékeztetett arra, hogy Magyarországon a Vodafone az egyik legjelentősebb brit befektető.

Orbán Viktor miniszterelnök találkozója Vittorio Colao, a Vodafone Csoport vezérigazgatójával az Országházban
Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda / Szecsõdi Balázs

A cég eddig több száz milliárd forintot fordított a magyarországi mobilszolgáltatás fejlesztésére, 2600 embert foglalkoztat fővárosi székházában és a szintén Budapesten található nemzetközi szolgáltató központjában, illetve további mintegy 600 főt miskolci ügyfélszolgálatán.

A cégcsoport Magyarország iránti elkötelezettségét a vezérigazgató szerint jól jelzi, hogy a Vodafone Magyarország aktívan részt vesz a hazai Digitális Jólét Program megvalósításában, illetve a Vodafone Alapítvány révén elkötelezetten támogatja a magyarországi digitális oktatás fejlődését.

A hétfői parlamenti megbeszélésen részt vett Palkovics László innovációs és technológiai miniszter, Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára, Amanda Nelson, a Vodafone Magyarország vezérigazgatója és Budai J. Gergő vezérigazgató-helyettes is – közölte a sajtófőnök.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.