A Brexit körüli bizonytalanságok miatt tegnap újra gyengült a font, és a befektetők nem számítanak arra, hogy a helyzet rövid távon javulni fog. Az alsóház ma lapzárta után szavaz a Brüsszellel tető alá hozott kilépési megállapodásról, de a számos módosító indítvány és ellenindítvány miatt csak a voksolás előtt válik majd egyértelművé, hogy pontosan miről is döntenek a képviselők. „Óvatosnak kell lennünk a fontot illetően, mert jogilag a képviselők elé terjesztett módosító indítványok egyike sem kötelező érvényű, amennyiben a brit kormány nem kész engedni az eddigi feltételeiből, és ennek egyelőre semmi jele” – mondta a Reutersnak Timothy Graf, a State Street Global Advisors makrostratégiai vezetője.
London és Brüsszel között folytatódik a szópárbaj. Theresa May brit miniszterelnök szóvivője tegnapi sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy az EU-nak bele kell egyeznie a kilépési megállapodás módosításába. Ezzel egy időben Margaritisz Sinasz, az Európai Bizottság szóvivője Brüsszelben újságírók előtt megismételte, hogy az egyezményt nem lehet újratárgyalni. Az EU folytatja a felkészülést a Brexit utáni időszakra, tegnap például elfogadták a harmadik országból származó termékekre vonatkozó új mezőgazdasági kvótákat, amelyeket három év átlagos forgalma alapján megosztottak a maradó 27 tagállam és az Egyesült Királyság között. Az Egyesült Államokból és Kanadából származó 11 500 tonna marhahús 99,8 százaléka az EU-ba kerül majd a Brexit után, az új-zélandi birkahúson 50-50 százalékban osztoznak. Az ausztrál cheddar sajt és az argentin fokhagyma kvótája száz százalékban az EU-é marad, így ezeket a termékeket nem adhatják majd el vámmentesen az Egyesült Királyságnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.