BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ismét lesújtott a Qualcommra Brüsszel

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Az Európai Bizottság (EB) 242 millió eurós bírsággal sújtotta a Qualcommot, amiért visszaélt a piaci fölényével – jelentette be a brüsszeli hatóság. „A Qualcomm üzleti stratégiája ellehetetlenítette a versenyt és az innovációt a piacon” – idézi Margrethe Vestager uniós versenybiztost a Reuters. Az EB vizsgálata során arra a végkövetkeztetésre jutott, hogy az amerikai mobiltelefoncsip-gyártó 2009 és 2011 között az önköltségnél alacsonyabb áron értékesítette 3G-s lapkakészleteit két kulcsfontosságú vásárlójának, a kínai Huaweinek és ZTE-nek azzal a céllal, hogy kiszorítsa riválisát, a brit Icerát a piacról. A Qualcomm – amelyet tavaly 997 millió euróra büntetett a bizottság – jelezte, fellebbezni fognak a döntés ellen, mivel az több szempontból is elfogadhatatlan.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.