BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Minimális többséggel szavazták meg Trump Fed-jelöltjét, Judy Sheltont

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Egy szavazat különbséggel hagyta jóvá a szenátus republikánus többségű banki bizottsága Judy Shelton kinevezését a Fed kormányzótanácsába. Donald Trump politikai bizalmasának sikere – a kritikus Fed-tagok szerint – kulcsfontosságú az elnök azon céljának elérésében, hogy választási sikerének támogatására a saját emberét helyezze a gazdaságilag fontos döntéshozó pozícióba. Korábban republikánus oldalról is kritizálták Shelton jelölését a mainstreamen kívüli gazdasági elképzelései miatt – például az aranysztenderd visszaállítását szorgalmazta –, valamint azért, mert erősen megkérdőjelezte a Fed szerepét, így megválasztása az utolsó pillanatig kétséges volt. A Reuters szerint több szakértő is tart attól, hogy Shelton válthatja Jerome Powellt a jegybank élén mandátumának lejártakor, 2022-ben.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.