BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kevesebbért dolgoznak az olajmunkások

Az olaj- és gázipar minden harmadik dolgozója fizetéscsökkentéssel szembesült 2020-ban, minden negyediknek a fizetése 5 százalék feletti mértékben esett vissza a csökkenő üzemanyag-kereslet és a megroppant árak miatt. A dolgozók 37 százaléka számolt be béremelésről 2020-ban, szemben az előző évi 50 százalékkal – derül ki

a GETI energetikai ügynökség adataiból. Az ágazatban dolgozók így is a legjobban fizetettek közé tartoznak, de többségük kevésbé érezte biztonságban a munkáját, mert

a zöld energiaforrásokra való áttérés csökkentette a beruházások volumenét. A dolgozók ötöde bércsökkentésre számít az idén is. | T. R.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.