BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Május óta nem volt ennyi fertőzött Romániában

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Romániában továbbra is meredeken emelkedik a járványgörbe, hétnaponta másfélszeresére emelkedik az újonnan diagnosztizált koronavírus-fertőzések mozgóátlaga.

Harmadik napja regisztrálnak több mint 300 új fertőzöttet az egészségügyi hatóságok Romániában; szerdán 371 új megbetegedést azonosítottak, többet, mint május vége óta bármikor. Jelenleg átlag ötször annyi új beteget regisztrálnak, mint július közepén. A kórházi kezelésre szoruló fertőzöttek száma július 17-e óta 240-ről 751-re emelkedett, az intenzív terápián ápolt súlyos eseteké pedig azóta megháromszorozódott, 32-ről 98-ra nőtt.
Csütörtöki jelentésben a bukaresti stratégiai kommunikációs törzs három koronavírusos páciens haláláról számolt be, egyikük semmilyen más betegségben nem szenvedett. Az utóbbi hét napon kétszer annyi fertőzött vesztette életét mint a megelőző egy héten.

Fotó: AFP / Daniel MIHAILESCU

A járvány leginkább a fővárosban és környékén terjed: a csütörtöki új esetek 37 százalékát Bukarestben, valamint az azt övező Ilfov megyében diagnosztizálták. 

A közegészségügyi intézet heti elemzése szerint az augusztus 2–8-ig tartó héten beazonosított újabb fertőzések több mint 81 százalékát beoltatlanoknál diagnosztizálták.

A 19,3 millió lakosú Romániában 5 087 000 ember, a beoltható 12 év feletti lakosság 30 százaléka kapott legalább egy adag oltást.

A bukaresti kormány legutóbb július végén változtatott a járványügyi előírásokon. Akkor – a már emelkedő esetszámok ellenére – lazítottak a korlátozásokon, de az enyhítések csak azokra a településeken érvényesek, ahol a megbetegedések aránya nem haladja meg a lakosság két ezrelékét. 

Fotó: NurPhoto via AFP / Flaviu Buboi 

A szabadtéri fesztiválokra Romániában is csak a védettséggel rendelkező, és azt igazolni képes vendégeket engedik be, egy rendezvényre legfeljebb 75 ezer embert. Július vége óta magánrendezvényeket is magasabb létszámmal rendezhetnek: beltéri esküvőkön például több mint 400-an vehetnek részt, ha az adott településen a fertőzöttségi ráta nem haladja meg a két ezreléket. Sportrendezvényeken a lelátók teljes kapacitása is használható, amennyiben a szervező biztosítani tudja, hogy valamennyi néző beoltott, átesett a betegségen vagy érvényes teszttel rendelkezik. Emellett július végétől megnyithattak a szórakozóhelyek is, de csak beoltott személyeknek. 

Beltéren továbbra is kötelező a maszk viselése Romániában.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.