BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Új védelmi megállapodást kötött Japán és Thaiföld

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Japán és Thaiföld vezetői hétfőn a gazdasági kapcsolatok fejlesztésére vonatkozó terveiket is bejelentették.

Új védelmi megállapodást kötött Fumio Kishida japán és Prayuth Chan-ocha thaiföldi miniszterelnök, valamint a gazdasági kapcsolatok fejlesztésére vonatkozó terveiket is bejelentették – tudatta a CNN.

Prayuth Chan-ocha thaiföldi miniszterelnök az ellátási láncok javításáról és egy ötéves gazdasági partneri kapcsolat kidolgozásáról is tárgyalt Japánnal, Thaiföld legnagyobb befektetőjével. A megállapodás emellett lehetővé tenné a régió egyik legnagyobb és legjobban felszerelt hadseregével rendelkező Japán védelmi eszközeinek és technológiájának átadását Thaiföldnek.

Prayut Jan-o-cha (Prayuth Chan-ocha / ???????? ??????????), Prime Minister of Thailand, and Japanese PM Fumio Kishida (L) attend a dinner in Bangkok, Thailand on May 2, 2022.( The Yomiuri Shimbun ) (Photo by Pool for Yomiuri / Yomiuri / The Yomiuri Shimbun via AFP)
Prayuth Chan-ocha, Thaiföld miniszterelnöke és Fumio Kishida japán miniszterelnök egy bangkoki fogadáson 2022. május 2-án. 
Fotó: POOL FOR YOMIURI / AFP

Háromnapos délkelet-ázsiai útja során a japán miniszterelnök Vietnamba és Indonéziába is ellátogatott, ahol jelentős jelenléttel rendelkeznek a japán cégek. 

Kishida délkelet-ázsiai útja során – a G7-csoport egyetlen ázsiai tagjának vezetőjeként – az orosz-ukrán háborúról is beszélt, melyek közül csak egyetlen ország, Szingapúr csatlakozott a Moszkva elleni szankciókhoz. Kilenc délkelet-ázsiai ország ugyanakkor támogatta a háborút elítélő márciusi ENSZ-határozatot és Kishida megköszönte Prayuthnak Thaiföld támogatását.

Egyetértettünk Prayuth miniszterelnökkel abban, hogy egyetlen régióban sem szabad eltűrni a szuverenitás és a területi integritás megsértését, vagy a status quo egyoldalú, erőszakkal történő megváltoztatását

– mondta Kishida.

Noriyuki Shikata, a japán kabinet közügyekért felelős titkára hétfőn jelentette be, hogy Tokió 50 milliárd jen (385 millió dollár) hitelt nyújt Thaiföldnek a koronavírus-járvány leküzdésére tett erőfeszítések támogatására.

Észak- és Dél-Korea békéjét sürgeti Kína

Peking minden olyan lépést ellenez, amely tovább élezheti a feszültséget a térségben.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.