BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Annyira pörög a belga hadiipar, hogy a gyártók alig tudják kiszolgálni az igényeket

Az Ukrajnának küldött fegyverszállítmányok hatására Belgiumban jócskán megnőtt a hadiipar teljesítménye. A belga kormány a fegyverek mellett gépfegyvereket és páncéltörőket is küldött Kijevnek, de a legfontosabb termékük a golyóálló mellény. A gyártók ellátási nehézségekre panaszkodnak, azt állítják, hogy alig tudnak lépést tartani a kereslettel.

Az ukrajnai háború miatt fellendült Belgium hadiipara, a kínálat alig tud lépést tartani a kereslettelírta a The Brussels Times hírportál pénteken.

Belgium számottevő fegyveradományokat bocsátott Ukrajna rendelkezésére. A háború kitörésekor Alexander De Croo belga miniszterelnök bejelentette, hogy Belgium 5000 gépfegyvert, 200 páncéltörő fegyvert és 3800 tonna üzemanyagot adományoz Kijevnek.

A gépfegyvereket a vallon kormány tulajdonában lévő FN Herstal fegyvergyártó cég gyártotta. Az adomány egy része a kormányzati készletekből származott, egyelőre nincs adat arról, hogy a kormány új fegyvereket rendelt volna a tartalékok feltöltésére.

Sioen Ballistics

A The Brussels Times szerint az ukrajnai háború a kevésbé jelentős flamand fegyveripart is nagymértékben fellendítette. A flamand kormány havi jelentése azt mutatja, hogy az idei év első hat hónapjában összesen 371,5 millió euró értékben adtak ki fegyverexport-engedélyeket, kétszer nagyobb arányban, mint tavaly. A flamand régió jelentős exportmegállapodást kötött Kijevvel, amelynek keretében a Sioen Ballistics cég golyóálló mellényeket szállított Ukrajnába. A flamand Concordia Textiles, amely az ilyen típusú mellények gyártásához használt szövetet állítja elő, ellátási problémákról számolt be a megnövekedett kereslet miatt.

Az ukrajnai háború a katonai kiadások, valamint a védelmi ágazatba történő beruházások tetemes növekedéséhez vezetett. Júniusban a belga szövetségi kormány bejelentette, hogy 1,8 milliárd eurót fektet be a védelemmel kapcsolatos kutatásba és fejlesztésbe, ami hatalmas lendületet ad az olyan belga hadiipari vállaltoknak mint az FN Herstal, a páncélozott járművek gyártására szakosodott John Cockerill és a Sonaca repülőgépipari cég – írta a The Brussels Times.

Belgium húszezermilliárd forintnyi orosz vagyont fagyasztott be

Majdnem 1340 orosz bank, vállalat, politikus és oligarcha vagyonára vetettek ki szankciókat Belgiumban. A befagyasztott vagyon összértéke nagyjából 50 milliárd euró.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.