A Szingapúri Gazdaságfejlesztési Tanács közleménye szerint a pályázóknak legalább 10 millió szingapúri dollárra lesz szükségük egy vállalkozás elindításához, ugyanakkor a családi irodákat létesítőknek legalább 50 millió szingapúri dollárt kell letenniük az asztalra, pontosabban a kormány által kijelölt befektetési kategóriába ennyi pénzt kell pumpálniuk. Eközben
Szingapúr töretlenül küzd a növekvő vagyoni különbségekkel, amit részben a tengerentúlról érkező vagyonos családok okoznak. Az ország infrastruktúrája és stabilitása egyre több gazdagot vonzott
– írja a Bloomberg.

Most a kormány megpróbálja finomhangolni a helyzetet azáltal, hogy több helyi munkahelyet teremt, valamint ösztönzi a városállam tőzsdéin való jelenlétet és az állami alapokba való befektetéseket.
Februárban a nagyobb értékű ingatlanok és autók adójának megemeléséről is döntöttek.
A befektetési program finomítása „ösztönzi a vállalkozások és a felhalmozott tőke növekedését Szingapúrban” – mondta Desmond Teo, az EY Asean magánadó-vezetője.
2020 és 2022 között a városállam körülbelül kétszáz állandó tartózkodási helyet biztosított. Az eredmények jól láthatók: a terv legalább 5,5 milliárd szingapúri dollár befektetést hozott és több mint 24 ezer munkahelyet teremtett. A Henley & Partners lakóhely- és állampolgárság-tervező szolgáltató szerint a városállamban csak tavaly 2800 ember letelepedésével számoltak. A cég becslései szerint a 249 800 lakos nettó vagyona legalább 1 millió dollár, így a világ ötödik leggazdagabb városa.
A letelepedésre több lehetőség is van. A vágyott állampolgárság 10 millió szingapúri dollár befektetéssel, harminc alkalmazott bejelentésével is elérhető. Ha valaki nem szeretne vállalkozni, akkor 25 millió szingapúri dollárt kell elhelyeznie egy, a Global Investor Program által kiválasztott alapba. Akinek viszont ehhez sincs kedve, annak van még egy lehetősége. Legalább 50 millió szingapúri dollárt kell befektetnie egy már meglévő helyi vállalkozásba.