A magyar miniszter szerint további egyetemi együttműködésekről is szó volt, azzal a fókusszal, hogy „miként lehet a magyar egyetemi világot – amelyet Brüsszel jogtalanul zár ki az Erasmus Programból – kutatási és oktatási együttműködésekkel, a Pannónia és a HU-rizon programokkal az Egyesült Államok meghatározó egyetemeihez közelíteni”.
180 fokos fordulatot vettek a magyar–amerikai kapcsolatok
– összegzett a tárcavezető.
Kiválónak nevezte az egyeztetést Linda McMahon oktatási miniszterrel, akit egyebek mellett tájékoztatott a magyarországi szakképzés és felsőoktatás területén végrehajtott átalakításokról. Egyetértettek abban, hogy az oktatásnak, szakképzésnek és felsőoktatásnak az adott ország gazdasági érdekét kell szolgálnia, vagyis szakképzett munkaerőre van szükség, amiben modellként szolgálhat Magyarország – mutatott rá Hankó Balázs.
Hankó Balázs az amerikai külügyminisztérium közkapcsolati államtitkárságának megbízott vezetőjével, Darren Beattie-vel az Egyesült Államok közelgő 250. évfordulójának ünnepségsorozatában a lehetséges magyar részvételről tárgyalt. A megbeszélésen olyan közös programokról volt szó, amelyek megmutatják, hogy az elmúlt 250 év során a magyar kutatók, a magyar fejlesztők és a magyar kulturális élet szereplői hogyan járultak hozzá az Egyesült Államok fejlesztéséhez.
Hankó Balázs Washingtonban a mesterséges intelligencia fejlesztésében rejlő további együttműködésekről tárgyalt Roslyn Docktorral, az IBM számítástechnikai világcég technológiai és tudományos alelnökével.
A felsőoktatásért felelős magyar miniszter ellátogatott az Amerikai Katolikus Egyetemre, ahol Aaron Dominguez főigazgatóval közös programokról tárgyalt,
amelyek egyik témája lehet a mesterséges intelligencia etikai vonatkozása, bioetikai kérdések, valamint az üzleti tárgyú oktatásban a keresztény gazdaságtudományi elvek beemelése.
Hankó Balázs az Egyesült Államokban tett négynapos hivatalos látogatását áttekintve elmondta, hogy politikai értelemben együttműködés van, a családpolitika kérdéseit illetően szintén összehangolt álláspontot tapasztalt a két kormányzat között, valamint sikerült új együttműködéseket nyitni az egyetemek világában. „A politikai értékazonosságot jelzi az, hogy az oktatási miniszter asszonnyal és a külügyminisztérium államtitkárával ugyanazon a nyelven beszéltünk, a normalitás talaján állunk, amely az oktatást a saját nemzet gazdaságának társadalmának haszna alapján méri, amely az oktatásban nem a woke ideológiát, hanem a normalitást képviseli” – fogalmazott a kulturális és innovációs miniszter.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.