Jelentős figyelem irányult a közelmúltban kiéleződött India és Pakisztán közötti konfliktus miatt a dél-ázsiai katonai technológiára és geopolitika alakulására. A Reuters és a Defense News beszámolója szerint Pakisztán kínai gyártású vadászgépe, különösen a J–10C, kulcsszerepet játszott a május 6-ról 7-re virradó éjszakai intenzív légi harcban.
A Magyar Nemzet cikke szerint, nyugati szakértők úgy vélik, ez az összecsapás mérföldkőnek számít a modern légi harcban, mivel bemutatta, hogy Kína fejlett vadászgépei képesek valós harci helyzetekben, légi csatákban helytállni. Amerikai tisztviselők megerősítették, hogy pakisztáni J–10C repülőgépek sikeresen lőttek le legalább két (különböző források különböző számokat említenek) indiai támadó gépet. Egyes jelentések szerint összesen öt indiai repülő esett áldozatul, de India még nem ismerte el a veszteségeket hivatalosan. A harc során alkalmazott kínai PL–15E levegő-levegő rakéta az esemény egyik legfontosabb technológiai vívmánya, amely egyre inkább meghatározza Kína szerepét a nemzetközi fegyverexportban. Pakisztán a kínai fegyverek legnagyobb vásárlójává vált, az elmúlt évek során az orosz és nyugati szövetségesek mellett különösen a kínai technológiára támaszkodik.
A teljes cikk a Magyar Nemzet oldalán olvasható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.