Az ázsiai részvénypiacok szerdán enyhén emelkedtek, bár a kockázatvállalási kedvet visszafogták a magas kötvényhozamok. A befektetők továbbra is aggódnak a nagy fejlett gazdaságok költségvetési kilátásai és az új kereskedelmi megállapodások terén tapasztalható előrelépés hiánya miatt.
Az olajárak több mint egy dollárral emelkedtek hordónként, miután a CNN jelentése szerint Izrael csapásra készül iráni nukleáris létesítmények ellen. Ez újra előtérbe helyezte a Közel-Kelet kulcsfontosságú termelő térségéből származó kínálati aggodalmakat és a geopolitikai feszültségeket.
A szerdai kereskedés fókuszában a japán kötvénypiacok álltak, miután egy nappal korábban a hosszú lejáratú kötvények hozamai rekordszintre emelkedtek a gyenge 20 éves aukciót követően.
Kína közölte, hogy jogi lépéseket tehet minden olyan személy vagy szervezet ellen, amely segíti vagy végrehajtja az Egyesült Államok azon intézkedéseit, amelyek arra ösztönzik a vállalatokat, hogy ne használjanak fejlett kínai félvezetőket.
A piacok új katalizátorokra éheznek, amelyek fokoznák a kockázatvállalási hajlandóságot
– mondta a Reutersnek Kyle Rodda, a Capital.com vezető pénzpiaci elemzője. „Az Egyesült Államok irányváltása a kereskedelempolitikában és az ezzel járó kárenyhítési kísérletek – amelyek a „felszabadulás napjára” időzített vámintézkedésekkel okozott zavart igyekeznek kezelni – azt jelzik, hogy eltökéltek a rendezésben. Ez az, ami továbbra is támogatja a részvénypiacot” – tette hozzá.
A szerdai adatok szerint a japán kivitel az Egyesült Államokba áprilisban csökkent még úgy is, hogy az export immár hetedik egymást követő hónapban nőtt – ez rávilágít arra, hogy Trump vámintézkedései miként sújthatják Japán törékeny gazdasági kilábalását.
A költségvetési aggodalmak a Wall Streeten is megmutatkoztak: az S&P 500 kedden hatnapos nyerő szériát tört meg, a háttérben az amerikai államkötvényhozamok emelkedése állt. Az amerikai kongresszus várhatóan még a héten szavaz az adócsomagról, amely 3–5 ezer milliárd dollárral növelné az USA jelenlegi, 36,2 ezermilliárd dolláros államadósságát – néhány nappal azután, hogy a Moody’s rontotta az ország hitelminősítését.
Kedden az amerikai jegybank, a Federal Reserve tisztségviselői jelezték, hogy a magasabb árak a növekvő amerikai importvámok következményei lehetnek, és türelmet javasoltak, mielőtt döntést hoznának a kamatokról. A kereskedők óvatosak voltak, közeleg a Kanadában tartandó G7-csúcs, a piac attól tart, hogy a Fehér Ház dollárgyengítő lépéseket tesz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.