Több száz utassal zuhant le egy indiai repülő, sokan életüket veszíthették – videó
Lezuhant egy indiai utasszállító repülőgép: az Air India Londonba tartó menetrend szerinti járata – egy Boeing 787 Dreamliner – nem sokkal a felszállást követően meghibásodott, majd a Meghani körzet közelében a földbe csapódott. A repülőgép baleset idején a gépen 290-en tartózkodtak.

A baleset helyi idő szerint 14:30-kor történt, néhány perccel azután, hogy a repülőgép felszállt a Sardar Vallabhbhai Patel nemzetközi repülőtérről. Szemtanúk beszámolói szerint a gép már a levegőben is furcsán mozgott, majd egy hirtelen forduló után meredeken zuhanni kezdett, és hatalmas robbanással a Meghani lakóövezet szélére csapódott. A környéken sűrű, fekete füst gomolygott, amely a közösségi médiában megjelent videókon és képeken is látszik.
A hatóságok azonnal nagy erőkkel vonultak ki a helyszínre: tűzoltók, mentők és rendőrök egyaránt próbálták menteni a túlélőket és biztosítani a területet. A helyi kórházak készenlétbe helyezték traumatológiai és égési osztályaikat, bár egyelőre nem tudni, hányan élték túl a becsapódást – írja a Times of India.
A baleset súlyossága alapján sajnos sokan életüket veszíthették, de erről egyelőre nincsenek hivatalos adatok.
A Polgári Légi Közlekedési Hatóság (DGCA) nyomozást indított az eset körülményeinek feltárására. Egyelőre nem világos, hogy műszaki hiba, emberi mulasztás vagy külső tényező áll-e a katasztrófa hátterében. Az Air India szóvivője közleményben jelezte, hogy a légitársaság együttműködik a hatóságokkal, és minden erőforrást mozgósít az áldozatok családtagjainak támogatására.
A helyiek közül sokan úgy próbálták meg segíteni a mentést, hogy saját járműveikkel szállították el a sérülteket, vagy vizet és takarókat vittek a helyszínre. A környékbeli iskolák és közintézmények ideiglenes menedékként szolgálnak a túlélők és a hozzátartozók számára. Az eset hatalmas felháborodást és aggodalmat váltott ki országszerte. Narendra Modi miniszterelnök részvétét fejezte ki az áldozatok családjainak, és „sürgős, átlátható vizsgálatot” sürgetett. Az ellenzék pedig ismételten felvetette a kérdést, vajon mennyire biztonságos az indiai légi közlekedés.
