A Vivendi cég csak meghatározó többségi tulajdonra hajlandó ajánlatot tenni az Antenna Hungária privatizációja során, így nem érdekelt sem a közvetlen tőzsdei részvényvásárlásban, sem a kisebbségi részesedésben -- közölte a vezérigazgató. Újságírói kérdésre elmondta, hogy a Vivendi nyitott lenne az AH-val kapcsolatban egy a Postabank és az OTP közötti részvénycseréhez hasonló részvénycserés akcióban is, így az állam részesedéshez juthatna a távközlési cégben.
A francia érdekeltségű Vivendi Telecom Hungary 1994 óta van jelen a magyar telefonpiacon, ahol kezdetben a Déltáv és a Digitel 2002 koncesszióit szerezte meg. A társaság ez idáig mintegy 500-600 millió dollárt fektetett az itteni fejlesztésekbe. Tavaly óta intenzív terjeszkedésbe kezdett, ennek keretében megvette a Jásztelt, majd az idén felvásárolta a négy koncessziót birtokló UTI Magyarországot. Akvizícióinak kiszemelt partnere az ugyancsak több koncesszióval bíró HTCC Magyarország lenne, de vételi ajánlatára érdemi választ még nem kapott -- húzta alá Polányi Sándor.
A hazai koncessziós piac 15 százalékát lefedő társaság készül a 2002-es piacnyitásra. Polányi ennek kapcsán felhívta a figyelmet: a verseny jótékony hatása a kezdetektől nyitott üzleti kommunikációban máris érezteti hatását, hiszen a tarifák az elmúlt két év során mintegy 40-60 százalékkal mérséklődtek.
A cégcsoport a hangszolgáltatásban a belföldi és nemzetközi távhívásban is kellően erős kihívója akar lenni az ezeken a területeken még monopoljogokkal bíró Matávnak. Ennek érdekében a holdingszerű szervezet három önálló részvénytársaságba szervezi át tevékenységét. A lakossági szolgáltatást a jövőben a V-fon Rt. keretében látja el, míg az üzleti kommunikációs piacon az 1998-ban létrehozott PartnerCom részleg alakul át V-com Rt.-vé. Az internetszolgáltatást pedig a közeljövőben kívánja összpontosítani V-net néven létrehozandó társaságában.
A Matáv-kihívásnak része az is, hogy a csoport előbb vagy utóbb meg akar jelenni a mobilpiacon, ennek legvalószínűbb terepe a későbbiekben kiírandó harmadik generációs UMTS-tender lehet.
Csak többségi tulajdon érdekelné az Antenna Hungáriában Komolyan érdeklődik az Antenna Hungária (AH) privatizációja iránt a magyarországi Vivendi-csoport -- jelentette be Polányi Sándor vezérigazgató a társaság tegnapi tájékoztatóján. A 2002-es piacnyitásra jelentős szervezeti átalakulással készülnek, és fenntartják vételi ajánlatukat a HTCC-koncessziókra is. Sági Gyöngyi-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.