BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Óvatos vásárlásba kezdtek

Növelik a részvényhányadot a vezető magyar alapok, de ezt inkább a papírok fundamentális alulárazottságával indokolják a portfóliókezelők. A korábbi években megszokott decemberi árfolyam-emelkedés -- az úgynevezett Mikulás-hossz -- megismétlődésével kapcsolatos várakozások nem játszanak szerepet.

Lényegében március óta tart az árfolyamok csökkenése a BÉT-en, sőt az egyes korrekciós időszakok is egyre kisebb mértékű pozitív változásokat eredményeznek. A részvényalapok befektetőiben viszont kellemesen csalódhattak az alapkezelők, hiszen nem történt komolyabb tőkekivonás ebből a piaci szegmensből. A tőkeméret tehát lehetővé tenné agresszívabb stratégia megvalósítását, az alapkezelők viszont óvatos optimizmussal várják az év utolsó hónapját.
A Budapest Növekedési Alap az év során nem tért el jelentősen az előre meghirdetett 65 százalékos részvénykitettségtől, és ebben nem várható változás -- mondta Gyimóthy Dénes portfóliómenedzser. Az egyes eszközök kiválasztásánál nem a piac egészére, hanem az egyes cégekben lévő növekedési potenciálra koncentrálnak.
Nagyobb súllyal szerepelnek az áramszolgáltatók és más, nagyobb osztalékhozammal kecsegtető részvények.
A kisebb papírok között tartják a Mezőgépben lévő jelentős részesedésüket, amely befektetés egyértelműen hosszabb távra tervezett.
Az elmúlt időszakban az OTP Qualitynek jóval a benchmarkban (85 százalék RAX és 15 százalék RMAX) tükröződő 72,25 százalékos részvényhányad alatti kitettsége volt, de az utóbbi napokban erőteljes feltöltésbe kezdett -- tájékoztatott Honics István, az OTP Alapkezelő munkatársa. Ezt azonban nem az év végi hosszal kapcsolatos várakozások, hanem sok papír fundamentális alulértékeltsége indokolta.
Az invesztíciók között megtalálhatók a blue chipek, illetve néhány kisebb kapitalizációjú cég is. A két vegyipari reprezentáns (BorsodChem, TVK) viszont -- a többi alapcsaládhoz hasonlóan -- a korábbinál jóval kisebb érdeklődést vált ki, amit a menedzserek a két cég körüli piacidegen eseményekkel magyaráznak.
A CA Részvény Alap eszközei között az év során végig jóval 65 százalék feletti volt a részvényhányad, de nem érte el a 85 százalékot -- mondta Vízkeleti Sándor, a CA-IB Értékpapír Rt. munkatársa. A portfólióban a vezető papírok mellett a gépipari szektor felülsúlyozása érdemel figyelmet. A szakember szerint a lengyel--cseh--magyar feltörekvő régióban az egységes fellendülésnek van esélye, a magyar piac önálló "meglódulására" manapság nem mutatnak jelek.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.