A Budapest alapcsalád 2000-ben egymilliárd forinttal növelte összesített nettó eszközértékét, így az a beszámoló időpontjában 121 milliárd forintot tett ki. Ezzel megtartották második helyezésüket a piacon, pedig a meglehetősen rideggé váló befektetési környezet mellett váratlan, nem piaci jellegű kockázatokkal is szembe kellett nézniük. Ilyen volt a LaSalle Értékpapír Rt. ellen elvesztett per, a Teleinvest forgalmazási rendszeren végrehajtott csalássorozat és a rövid időn belül ismét bekövetkezett vezetőváltás.
A Budapest I. továbbra is alacsony hozamkockázattal működött, a diszkontkincstárjegyek aránya az MNB-kötvények ellenében csökkent. A Budapest II. 25-ről 30 milliárd forint fölé növelte nettó eszközértékét, az alap aktív menedzseléssel gyakran változtatta a portfólió átlagos futamidejét. Az év első felében növelték a durationt, majd a júliusi inflációs adat nyilvánosságra kerülését követően a hosszú kötvényeket szinte kizárólag MNB-kötvényekre cserélték. Az októberi jegybanki kamatemelést követően elsősorban a két- és hároméves kötvényeket preferálták. Az alapnál a beszámoló időpontjában érdekes eszközelem volt az 5 százaléknyi OTP-részvény.
A Budapest Növekedési -- az alapkezelő előzetes ígéretének megfelelően -- vagyonának átlagosan 65 százalékát fektette hazai részvényekbe. Az alap hagyományosan kiválaszt egy-két "small-cap" céget, bízva annak középtávú növekedésében. A Cofinec és a Kékkúti kivezetése után ezúttal a Mezőgép részvényeiből vásároltak nagyobb mennyiséget.
A Budapest Számlafedezeti többségében MNB-kötvényt tartott, amely a tavalyi évben az alacsony kockázatú alapok kedvelt eszközeleme volt. Az alap eszközértéke az év végére 35,5-ről 30,3 milliárd forintra süllyedt, de ez kizárólag a pénzpiaci alapoknál általánosan megfigyelhető szezonális hatás eredménye volt.
A Cívis ''95 klasszikus vegyes megosztást valósított meg, eszközeinek 50 százalékát tette ki egy hosszabb távra kialakított részvényportfólió.
Felemás évet zártak a nemzetközi alapok. A Budapest Nemzetközi Részvény többször átlépte a 10 milliárd forintos vagyont is, az év során 3,6-ről 9,4 milliárd forintra gyarapodott. A tőkét egy rendkívül széles nemzetközi portfólió kialakítására használták fel. A Budapest Nemzetközi Kötvény 1,2 milliárd forintos nyitóállománya az év végre megfeleződött. A portfólió gerincét adó amerikai, olasz és görög kötvényeknél az alap a kamtcsökkentési várakozások miatt növelte a durationt.
A Budapest Bonitasnál a legjelentősebb esemény 2000. november 30-án történt, hiszen a Budapest Bank ekkor választotta le róla a hasonló nevű kártyaszolgáltatást. Az alap ezentúl is a gazdálkodó szervezeteknek kínált pénzpiaci konstrukció marad.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.