Név nélküli forrásból több hírügynökség és lap is úgy értesült, hogy a Mol az OMV által ajánlottnál nagyobb összeget kínál készpénzben a PKN-csomagért: az osztrák cég 360 millió dollárjával szemben egyes források szerint 390, mások szerint 400 milliót. A Mol tőzsdei árfolyama egyelőre nem igazán reagált: a magas nyitás után mínuszba került a papír, a nap végére azonban kismértékben emelkedni tudott.
Varsóban komoly érvként szólhat a Mol mellett, hogy mintegy 10 százalékkal magasabb összeget fizetne be a költségvetésbe -- vélekedett Kovács Krisztina, a Deutsche Bank elemzője. A döntésnél azonban nyilván figyelembe veszik azt is, hogy melyik pályázó elfogadhatóbb politikailag, illetve melyik biztosít jobb kilátásokat a két cég együttműködésére. Utóbbi szempontból a magyar olajcég megfelelőbb partnernek látszik -- mondta az elemző.
Tény ugyanakkor, hogy a gázüzletág veszteségei miatt a Molnak valószínűleg bonyolultabb konstrukciót kell kidolgoznia a tranzakció finanszírozására.
A döntés arról, hogy melyik pályázóval kezdik meg az exkluzív tárgyalásokat, napokon belül megszülethet.
A közép-európai olajipari konszolidációban szintén érdekelt Hellenic Petroleum (HP) tegnap publikálta féléves számait: a 22 milliárd drachmás adó előtti eredmény kissé elmaradt az elemzői várakozásoktól. Az eredmény megjelentetése kapcsán rendezett sajtótájékoztatón Eleftherios Tzellas vezérigazgató a Reuters beszámolója szerint úgy nyilatkozott, hogy a társaságnak az instabil Balkánról tovább kell mozdulnia a kelet-európai stabil piacok felé. A vezérigazgató kérdésre válaszolva azt közölte, hogy csak az OMV érdeklődéséről tud beszámolni a társaság 15 és 30 százalék közötti részvényeinek közelgő értékesítése kapcsán. A szándéknyilatkozatokat hétfőig várják Athénben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.