Annak dacára, hogy a pályázati dokumentációt nyolc cég vette át, csak egyetlen pályázat érkezett a CD Hungary Ingatlanforgalmazó és Szolgáltató Rt. (CD Hungary) 99,99 százalékos részvénycsomagjára április 10-én kiírt pályázatra. Ezért az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. az eredetileg tervezett, kétfordulós értékesítés helyett a Magyarországon működő diplomáciai testületek, képviseletek és azok dolgozóinak elhelyezését biztosító, 1998 decemberében létrehozott cég eladását célzó pályázatot eredményesnek nyilvánította, és lezárta.
A vevő az OTP Bank ingatlanforgalmazással foglalkozó cégének, az OTP Ingatlan Rt.-nek az idén januárban megalakított leányvállalata, a Magyar Ingatlan Befektető Kft., amely 18,2 milliárd forintot fizet majd a CD Hungaryért, amelynek tevékenységében az utóbbi időben főleg az ingatlangazdálkodás vált domináns tevékenységgé.
Az elemzői vélekedések korábban elég széles sávban határozták meg a CD Hungary értékét, becsléseik 16--30 milliárd forint között mozogtak.
A vételárral kapcsolatban a piaci szereplők most is megosztottak, önmagában azonban az a tény, hogy a végső ár a korábban becsült sáv alsó széléhez van közelebb, azt mutatja, hogy irreálisan sokat biztosan nem fizetett az OTP-csoport. Több elemző szerint azért tartja reálisnak az árat, mert a 5,7 milliárd forintos saját tőkéjű CD Hungary birtokában döntően olyan nagy értékű lakóingatlanok (luxusvillák, rezidenciák) vannak, amelyek értékét az átlagosnál is jobban rontja az ingatlanpiacon a legutóbbi időben bekövetkezett megtorpanás és árcsökkenés.
Mások szerint ugyanakkor a társaság értékét a puszta ingatlanvagyonon felül növeli az a tény, hogy az ingatlanok bérbeadása számottevő, és folyamatos bevételt biztosít a társaságnak. Ezzel kapcsolatban nem árt megjegyezni, hogy az ÁPV Rt. a nála lévő aranyrészvény birtoklása mellett a megkötendő szerződésbe garanciális elemként építi be a diplomáciai testületeket ellátó tevékenység fenntartását többéves időtartamra.
Az elmúlt évet 7,9 milliárd, az idei első negyedévet 3 milliárd forintos árbevétellel és 758 (264) millió forintos adózás előtti eredménnyel záró OTP Ingatlan Rt. a mostani vásárlása megfelel az anyabank 2001. évi üzletpolitikájában meghatározott kívánalmaknak. Az OTP éves közgyűlésén ismertetett elképzelések szerint növelni kell a társaságon belül az üzemeltetési üzletág volumenét.
Bár a pályázati eredmény még a tőzsdezárás előtt nyilvánosságra jutott, túlzottan nem mozgatta meg a befektetők fantáziáját. Az OTP papírja összességében 40 forintos emelkedést produkálva 14 800 forinton zárt, azonban maga a bejelentés semerre nem mozdította el az árfolyamot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.