A befektetési alapok tőkéje jó egyéves stagnálás után a nyár elején indult ismét növekedésnek, az azóta töretlen fejlődésben viszont még nagyobb súlyra tettek szert az alacsony hozamkockázatú termékek. Szeptemberben a növekmény 7,3 milliárd forint volt, az összesített nettó eszközérték 632,7 milliárd. (Egyébként a nyilvános alapok eszközértéke 10,2 milliárd forinttal nőtt, az eltérés a zártkörű alapokból történt tőkekivonás számlájára írható.)
Az OTP Optima ebben a hónapban 11,6 milliárd forinttal lett nagyobb, a Budapest (I.) Állampapír pedig egymilliárddal bővült 40 milliárd fölé. Mindkét konstrukció a kötvényalapokon belül az alacsonyabb kockázati szintet képviseli.
Az Amerika elleni terrortámadás még inkább az állampapírok felé terelte az eddig is kockázatkerülő magyar befektetőket. Történt ez annak ellenére, hogy ez a piaci szegmens sem teljesített valami fényesen, a MAX Composite index egy hónap alatt éves szintre vetítve alig 4,5 százalékot emelkedett.
A hazai részvényalapok 1,5 milliárd forintos csökkenése -- 19,2 milliárdra -- megegyezik az egy jegyre jutó nettó eszközérték esésével, vagyis a tőke be- és kiáramlása kiegyenlítette egymást.
Nem meglepő módon a hónap vesztesei a nemzetközi alapok voltak. Tőkéjük mintegy 10 százalékkal kevesebb, mint szeptember elején, ami 28,3 milliárd forintot jelent.
Érdekesség, hogy a pénzpiaci alapok tőkéje is kissé mérséklődött, a kötvényalapokkal együtt azonban immár a piac 90 százalékát adják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.