Az amerikai piacok némiképp meglepő reakciót mutattak a fontos makroadatokra: az egyszázalékos várakozással szemben csak 0,4 százalékos visszaesést mutató GDP-adat nyomán indult gyors emelkedés hamar kifulladt csütörtökön, pénteken azonban a várakozásoknál jóval rosszabb beszerzési menedzserindex és munkanélküliségi adat is csak pár percre döntötte le a Wall Streetet: a nap nagy részében emelkedtek az árfolyamok.
Európában szerda reggelig estek az árfolyamok, majd kéz a kézben emelkedtek Amerikával. Pénteken a mérsékelten izmosodó börzék közül az egy százalékot hulló német DAX lógott ki, ezt az országban talált lépfenefertőzéssel magyarázták. (Szombatra ugyanakkor kiderült, csak vaklármáról volt szó.) Összességében mind az európai, mind az amerikai piacok fél-egy százalék körüli veszteséggel zárták a hetet, péntekre csak megközelíteni sikerült az előző heti zárószinteket, de elérni nem. Az európai nagy vesztesek a DaimlerChrysler és a Deutsche Telekom (DT) voltak, amerikában az Eastman Kodak, az Enron és az Adobe Systems volt az áldozat több rossz hír nyomán.
A budapesti parkett háromnapos hete alatt a nemzetközi hangulatnál optimistábbak voltak a befektetők. A Matáv ezúttal jóval kisebbet esett anyavállalatánál: a DT 12 százalékával szemben "beérte" 2,75-dal. A vártnál gyengébb eredménnyel előrukkoló Richter a bejelentés előtt felfelé mozdult, a számokra esett egy ezrest, majd ismét magasabbra kúszott. Mindezek eredőjeként 2 százalékos eséssel zárta a hetet. Az OTP ára alig változott, ahhoz azonban, hogy a BUX megússza félszázalékos mínusszal a hetet, a Mol jó szereplése kellett: a papír 3,4 százalékot drágult, és már kedden 4500 forint fölé került. A hét nyertese a Synergon és a Zwack lett, a vesztes pedig a Graboplast és az Econet.hu. Miután már nem lehet az 1800 forintos ajánlatra felajánlható papírt venni, 1720-ról 1600 forintig esett a jegyzés.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.