BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Felfutást vár a Generali

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A Generali-Providencia Biztosító 2002-ben az egész család személybiztosítását nyújtó módozattal, internetes ügyfélszolgálattal és esetleg világhálós életbiztosítással lép piacra - jelentették be a társaság tájékoztatóján. Pálvölgyi Mátyás elnök-vezérigazgató szerint stratégiai céljuk portfóliójukban az élet díjbevételek arányának javítása (ez az elmúlt két évben 24-ről 27,5 százalékra nőtt) a vagyon ág (31,8 százalék) megtartása és az autós üzletág (40,7 százalék) visszaszorítása mellett.

Az elnök szerint 2002-ben a folyamatos díjú életbiztosítások bevételei az inflációt jelentősen meghaladva nőnek majd a teljes biztosítási piacon, míg az egyszeri díjas szerződések bevételei volatilisek maradnak. Emlékezetes: az idén ősszel az életág 4,8 százalékkal esett vissza nominálisan is a szektorban.

A Generali a harmadik negyedévben 52,43 milliárdos díjbevétellel zárt, amiből 14,42 milliárd forintot köszönhettek az életbiztosításoknak és 38,01 milliárdot a vagyoni módozatoknak. Pálvölgyi szerint az utóbbi két területen ez évben növelik piaci részesedésüket, az életbiztosításoknál pedig a szektor átlagához közeli mértékben gyarapodnak majd.

A Generali és a Providencia 1999 végi egyesülésekor mért 16,8 százalékos piaci részesedésük a teljes díjra vetítve az idén őszre 17,2 százalékra nőtt, s az év végére további erősödést vár a cég. Kár- és szolgáltatáshányada viszont stagnált az elmúlt három évben. A "kötelezőnél" november végéig ügyfélköre 1 százaléka, 6500 fő mondta fel szerződését. Lakásbiztosítási szerződésszáma 350 ezer, díjbevétele ebből 6,5 milliárd forint lehet az idén a 33-34 milliárdos forgalmú teljes piacon. A biztosító lakáspiaci részesedése a díjra vetítve 19 százalékra nőtt a 1999. évi 15,2 százalékról.

A Generali-Providencia Biztosító 2002-ben az egész család személybiztosítását nyújtó módozattal, internetes ügyfélszolgálattal és esetleg világhálós életbiztosítással lép piacra - jelentették be a társaság tájékoztatóján. Pálvölgyi Mátyás elnök-vezérigazgató szerint stratégiai céljuk portfóliójukban az élet díjbevételek arányának javítása (ez az elmúlt két évben 24-ről 27,5 százalékra nőtt) a vagyon ág (31,8 százalék) megtartása és az autós üzletág (40,7 százalék) visszaszorítása mellett. Munkatársunktól-->

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.