Túllépett az Eastbrokers
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAz Eastbrokers Alapkezelőhöz tartozó Eastbrokers Pénzpiaci Alap október 29-én és 30-án Rába-részvények vásárlásával öszszesen 0,8 százalékkal túllépte a saját tőkéhez viszonyított ötszázalékos limitet - közölték tegnap. Ezzel megsértette a befektetési alapokról szóló törvény rendelkezéseit, de a jogsértés csekély súlyára való tekintettel a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) csak felszólítást alkalmazott a céggel szemben. Kovács Szilárd, az alapkezelő vezérigazgatója elmondta, hogy az alapba kizárólag fedezeti céllal vesznek részvényeket.
Fortolóczki István-->


