A nap nagy részében a pozitív tartományban mozogtak a főbb európai indexek, de az erőtlen amerikai nyitás elvette a lendületet, s lényegében az előző napival megegyező szinten zárult a kereskedés. A technológiai papírok továbbra is viszonylag jól teljesítettek, az olajipari részvények viszont gyengélkedtek.
A BP és a Shell közel két százalékkal került alacsonyabbra, miután Nagy-Britanniában olyan terveket jelentettek be, hogy adót vetnek ki az északi-tengeri olajkitermelésen keletkező profitra. A Volkswagen csaknem 4 százalékot vesztett értékéből, ugyanis közölte, hogy az első negyedévben mintegy 6 százalékkal csökkentek eladásai az egy évvel korábbihoz képest.
A Nokia 2 százalékot erősödött, főként annak köszönhetően, hogy a Motorola Amerikában megerősítette a második negyedéves profitra vonatkozó elemzői jóslatokat. Hasonló ütemben drágultak az Ericsson részvényei is.
New Yorkban a Dow Jones indexet főként a Boeing 4 százalékos esése húzta le, a repülőgépgyártó ugyanis veszteséges negyedévről számolt be. A Pfizer 6 százalékot esett, miután lefelé módosította a második negyedéves nyereségre adott iránymutatását. Hasonló bejelentést tett a Veritas, s ennek nyomán a szoftvergyártók papírjai is lefelé tartottak. Az Intel viszont 6 százalékot emelkedett, mivel kedvező negyedéves számokat tett közzé.
Kelet-Európában a moszkvai és a prágai index fölfelé, a varsói pedig lefelé tartott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.