BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Külföldi Tözsdék

Erősödéssel zártak az európai börzék, miután a kontinens legnagyobb biztosítótársaságának kedvező bejelentése fellelkesítette a piaci szereplőket. Az Allianz részvényei 7,7 százalékkal erősödtek, ám ez nem az eddigi legnagyobb veszteséget termelő negyedév számlájára írható, hanem annak, hogy a társaság biztosítási üzletága a vártnál jobban teljesített. A svájci Credit Suisse részvényei 7,6 százalékos emelkedéssel reagáltak arra a hírre, hogy tagvállalata, a Winterthur élére a Dresdner Kleinwort Wasserstein befektetési bank korábbi első emberét, Leonhard Fischert nevezték ki. A Credit Suisse is egyébként rekordnagyságú veszteségről számolt be háromnegyed éves jelentésében.

A technológiai részvények is jelentős nyereségeket könyvelhettek el. A holland csipgyártó ASML 4,8, a német Infineon 4,4, a francia-olasz STMicroelectronics 5,8 százalékkal emelkedett.

A párizsi börzemutató 3,7, a londoni 0,6, a frankfurti 3,7 százalékkal erősödött a nap végére, s a pozitívban nyitó tengerentúli piacok is jótékonyan hatottak. Az elemzők egy része szerint azonban az utóbbi napok árfolyam-emelkedése csupán "technikai" ralinak tekinthető, hiszen a napvilágot látó makrogazdasági és vállalati hírek nem túl rózsásak.

Az amerikai börzemutatók közül - lapzártánkkor - a Dow Jones 1,6, a Nasdaq 2,8 százalékos emelkedést mutatott.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.