Devizapiac
Ismét örömteli napot zártak szerdán a japán gazdaságpolitikusok, már ami a jen árfolyam-alakulását illeti. Az ázsiai ország fizetőeszköze hatodik napja folyamatosan veszít értékéből a dollár ellenében, lassan visszaadva ezzel a tengerentúli devizával szemben az elmúlt hónapokban felhalmozott felesleges előny egy részét. A befektetők a Bush elnök által adott ultimátum lejártának közeledtével egyre biztosabbak a háború megindításában, és hisznek annak rövid lefolyásában is. Ennek köszönhetően az elmúlt napokban folyamatosan növekedett az érdeklődés az amerikai tőkepiacok iránt, ami kedvezően hatott a dollár keresletére is. A szerdai kereskedelemben az S&P 500 index ismét emelkedett. A dollár egysége a keddi 118,87 jen után tegnap délben 119,54-ot ért.
Folytatódott az euró árfolyam-korrekciója is tegnap. A zöldhasú az elmúlt heti mélypont óta 4,9 százalékot erősödött az euróval szemben, utóbbi egysége így tegnap 1,0582 dollárért cserélt gazdát. Kedden a kurzus még 1,0636 dolláron állt.
Erősödött az amerikai fizetőeszköz a svájci frankkal és a fonttal szemben is. Utóbbi egysége a keddi 1,5667 dollár után tegnap már csak 1,5565-et ért. Az amerikai devizáért a keddi 1,3833 svájci frank után pedig tegnap délben 1,3882 frankot adtak.


