BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Komoly hozamcsökkenés

Az előző napok eseménytelenségének árnyékából kilépve tegnap ismét heves hozamcsökkenést produkált a hazai másodlagos állampapírpiac. A nap mérlegében átlagosan 10 bázispontos hozamcsökkenés és egy sikeres, háromszorosan túljegyzett diszkontkincstárjegy-aukció szerepel.

A legnagyobb csökkenés tegnap 13 bázispontos volt, amit az 5 éves hozam teljesített, ezt 11 bázisponttal az 1, 3 és 10 éves futamidő követte. A referenciagörbe leghosszabb vége 9 bázisponttal szintén csökkenő ágban volt, de nem teljesítettek rosszul az éven belüli futamidők sem: 5-5 bázisponttal mérséklődtek. A rövid oldalon a piac lényegében már beárazott egy újabb 50 bázispontos kamatcsökkentést.

Az aukciók sorában a féléves futamidő következett szerdán: a meghirdetett 25 milliárd forintos mennyiségre 73 milliárd forint értékben adtak be ajánlatokat a befektetők. Az aukciós átlaghozam 9,29 százalék lett. Ma éves papírokat értékesít az adósságkezelő, a meghirdetett mennyiség ismét 25 milliárd forint.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.