BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Új üzleteket nyit a Gulliver

Újabb üzletek nyitását és 10-20 százalékos árbevétel-növekedést terveznek az idén a tavaly hárommilliárd forintos forgalmat elérő, játékkereskedelemmel foglalkozó Gulliver Kft.-nél - tudtuk meg Kovalcsik Pétertől, a vállalat társtulajdonosától. A hazai játékpiac egyik meghatározó szereplőjének számító 250 fős cégnek jelenleg 14 kis- és négy nagykereskedelmi boltja van országszerte. A társaság optimista árbevételi terveinek hátterében az áll, hogy további játékmárkák kizárólagos magyarországi képviseletét sikerült megszerezniük - mondta el Kovalcsik Péter. Így ettől az évtől a cég forgalmazza a világ egyik vezető rádió-távirányítású autókat gyártó cége, a Nikko játékait hazánkban. A vállalat kizárólagos jogokat élvez a Walt Disney-plüssfigurák forgalmazására is, ez a termékkör az idén bébijátékokkal, illetve babákkal bővül.

A legoptimistább becslések szerint tavaly 10-15 százalékkal bővült a 24 milliárd forintosra becsült magyar játékpiac, az ágazat bevételeinek 50-65 százaléka a karácsony előtti hetekben keletkezett. A hazai játékkereskedelemből a nagy üzletláncokhoz tartozó áruházak jelenleg mintegy 65 százalékot mondhatnak magukénak, ezt 7-8 év alatt érték el. A jövőben várhatóan tovább nő majd részesedésük, amíg eljut a világ fejlett piacain általánosnak tekinthető 75 százalékos arányig.

A magyar vevők napjainkban már főleg külföldi termékek közül válogathatnak az itthoni üzletek polcain. Míg 10-15 éve a hazai gyártmányú játékok aránya megközelítette az ötven százalékot, addig napjainkra ez az arány tíz százalék körüli szintre csökkent. Ennek hátterében az áll, hogy itthon gyakran csak az alapanyag többe kerül, mint a Távol-Keletről készen megvenni és beszállítani a játékot. (KZ)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.