BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

TVK: jól megy a polipropilén

Az első negyedév során kiváló üzleti eredményt ért el a TVK Olvasó Árpád, a cég vezérigazgatója szerint. Ezt a megállapítást a számok is alátámasztják, hiszen a nettó nyereség 5,3 milliárd forint lett január-márciusban. A TVK eredményessége a megnövekedett kapacitások mellett a jó iparági környezetnek is betudható, amelyet jól mutat, hogy 2005 első negyedében a jegyzésárak az egy évvel korábbihoz képest 31-38 százalékkal magasabbak lettek.

A bázisidőszakhoz viszonyítva a pirolízis-alapanyagok, a polimertermék-jegyzésárak, az árfolyamok változásának hatására pedig az integrált petrolkémiai margin forintban kalkulálva 34 százalékkal, euróban mérve 42 százalékkal emelkedett. A TVK Rt. értékesítési árbevétele 53,547 milliárd forint volt az idén az első negyedévben, míg a csoportszintű konszolidált forgalom 53,778 milliárd forintot tett ki, amelyek 49, illetve 31 százalékkal voltak magasabbak a bázishoz képest. (A bázisidőszakban a kereskedelmi leányvállalatok adatai között még szerepelt a Slovnaft-eredetű polimerértékesítés árbevétele is.) (DB)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.