BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Napi tipp: egyszeri díjas életbiztosítások, kitűnő hozamok

Az egyszeri díjas életbiztosítások tarifáinak megugrása alapvetően a kitűnő tőkepiaci hozamoknak volt köszönhető az idén - véli Bunghardt Csaba, az ING termékfejlesztési főosztályvezetője. Ennek a trendnek kedvezett a jegybanki alapkamat többszörös csökkentése, mert az ezzel párhuzamos betétikamat-csökkenéssel az emberek kevéssé kockázatos, ám magasabb hozamot biztosító befektetési formákat kerestek.

Ezt az igényt a biztosítással egybekötött (unit-linked) termékek lefedik. Nem véletlen, hogy ebben a termékkörben a több mint százszázalékos növekedést felmutató banki hátterű biztosítók a bankfiókokban is kínált termékeik révén tudtak ekkorát ugrani az idei évben. A díjnövekmény értékét tekintve az ING például több mint hatmilliárd forintos tarifanövekedést produkált. Ezt azonban nem saját bankjának hanem az ügyes keresztértékesítési technikáknak köszönheti, de leginikább legújabb euró alapú unit-linked életbiztosításainak.

Ezeket a termékeket a portfóliójukat diverzifikálni akarók választották, illetve azok, akik hosszú távon a forint gyengülésére számítottak, elsősorban az euró bevezetése előtt.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.