BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ömlik a pénz az alapokba

Rekordmértékben, 46 százalékkal bővült a befektetési alapok eszközállománya az év első hat hónapjában. A Befektetési Alapok Magyarországi Szövetségének (Bamosz) statisztikái szerint az idei első fél évben összességében 500 milliárd forinttal növekedtek ezen alapok, amelyek már februárban áttörték a 2003 májusában felállított csúcsértéküket. Az utóbbi hónapokban egyébként folyamatosan újabb rekordállományt értek el, így jelenleg 1550 milliárd forint az értékük. A rendkívüli növekedést Holtzer Péter, a Bamosz elnöke a piac kedvező teljesítményének tulajdonította. A fejlődés legörömtelibb része az, hogy ebben a fél évben egyetlen olyan alaptípus sem volt, amely ne hozott volna reálértelemben vett (infláció feletti) hozamot.

A fél év sztárjai az ingatlanalapok voltak, amelyek 118 százalékos növekedéssel több mint duplájára növelték vagyonukat. Ezeket követte garantált alapok kategóriája, ahol a növekedés 84 százalék volt a hat hónap alatt. Végül "csupán" ötven százalék körüli bővülést értek el a pénzpiaci alapok, ám érték szerint ezek nőttek a leginkább, összesen 160 milliárd forinttal. (TP)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.