BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A magyar ING-nél a bolgár leány

A magyar ING alá tartozik majd a holland bank- és biztosítói csoport Bulgáriában a közeljövÕben elindítandó életbiztosítási üzletága – mondta el lapunknak Bordás György, az ING Biztosító elnök-vezérigazgatója.

A születendÕ bolgár leányvállalat a magyar cég egyik fiókvállalata lesz, amelyet zöldmezÕs beruházásként hoznak létre, ezt hivatalosan április 16-án jelenik be az ottani piacon. Bár az üzletág tervezett méretérÕl egyelÕre nincsenek konkrét adatok, a fiók akár már nyáron megnyithatja kapuit a nagyközönség elÕtt. Bordás ugyanakkor hozzátette, a külföldi fiók létrehozása nem jelenti azt, hogy a magyar vállalat régiós központként funkcionálna, hiszen a környezÕ országokban az ING önálló leányvállalatokkal van jelen, így azoknak a központja továbbra is Amszterdamban található. Az ING 1994 óta kínálja Bulgáriában banki és nyugdíjpénztári szolgáltatásait, az új érdekeltséggel pedig tovább növelheti szerepét a kelet-európai piacokon. Az ING Life Insurance Bulgaria vezetését a cég helyi nyugdíjalapjának vezérigazgatója, Nikolaj Sztojkov látja majd el.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.