BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az Erste venné az OTP-t

Jelenleg két papírt javasolnak vásárlásra az Erste Bank szakértői: a Raiffeisent és azt az OTP-t, amelynek nettó profitja az elemzők várakozása szerint csaknem negyven százalékkal nőhet 2007 végére. A cseh Komercní Banka mellett felhalmozásra ajánlják az FHB-t is, elsősorban a magyar bankszektor kitűnő eredménye miatt.

A legjobb értékpapír státusát a régióban az OTP részvényei érdemelték ki az osztrák hitelintézet elemzői szerint, annak ellenére, hogy jelentősek Magyarországon a makrokockázatok. A legnagyobb magyar bank papírjainak célárfolyamát 9900 forinton állapították meg az Erste elemzői. Az értékpapír népszerűségét annak köszönheti, hogy eddig szinte tökéletesen sikerült megvédenie piaci részesedését amellett, hogy elkerülte a nagy kamatmarzsi nyomásokat. A térségben Magyarország jelentheti a hitelintézetek paradicsomát, mivel a főbb hazai bankok mind részvényérték-orientáltak, és igen vonzó kamatmarzsaik vannak. Az egyedüli problémát a szektorban az igen instabil makroalapok mellett – a forint leértékelődése miatt – a jelzálogpiac gyors ütemű fejlődésének megtorpanása jelentheti.

A második legkedveltebb értékpapír az Erste szerint a szintén osztrák Raiffeisen International, amely a legjobb növekedési potenciált biztosítja a régióban. A dobogó legalsó fokán az a cseh Komercní Banka áll.

A román állam több mint egymilliárd eurót remél az ország negyedik legnagyobb bankja, a Román Takarékpénztár (CEC) privatizációjából. A könyv szerinti értékét 300 millió euróra teszik a szakértők, azonban a helyi lapok szerint csak az ingatlanvagyon a 600 millió euró. A hat megmaradt érdeklődőnek – köztük az OTP csoportnak – április 25-ig kell megtennie kötelező érvényű vételi ajánlatát.


Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.