A Reuters cikke szerint ugyanakkor a forint még mindig meszsze van attól az árfolyamszinttől, amelynél a magyar lakossági ügyfelek a devizahiteleik hazai fizetőeszközbe történő áthelyezésében lennének érdekeltek. Ez annak ellenére igaz – írja a hírügynökség –, hogy a forint ebben az évben 12 százalékot veszített értékéből.
A forint még mindig erősebb annál a szintnél, ahol az ügyfelek úgy vélnék, mozdulniuk kell – fogalmazott a hírügynökségnek nyilatkozva Orosz András, a K&H Bank ügyvezető igazgatója. Véleménye szerint a hazai fizetőeszköznek a jelenlegi, nagyjából 180-assal szemben hozzávetőleg a 200-as szinten kellett volna állnia hétfőn reggel a svájci frankkal szemben ahhoz, hogy a forinthitelek vonzóbbá váljanak. Vojnits Tamás, az OTP Bank elemzője pedig az euró kapcsán vélekedett úgy, hogy 300 forintos árfolyam környékén mozogna ez a határ. Földi Tamás, a Magyar Bankszövetség vezető közgazdásza ugyanakkor rámutatott: ezek az árfolyamszintek sem vezetnének a forinthitelek szárnyalásához, hiszen ekkor már a jegybank – valószínűleg kamatemeléssel – közbelépne.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.