BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Felcsuti Péter a bankszövetség új elnöke

Amint azt előre jeleztük (VG, 2008. április 23., 14. oldal), Felcsuti Pétert, a Raiffeisen Bank vezérigazgatóját választotta elnökéül a Magyar Bankszövetség pénteken, éves rendes testületi ülésén.

Az új elnök helyettese Török László, a CIB Bank vezérigazgatója lett. Új tag az elnökségben Kolossváry Ádám, az OTP csoportba tartozó Merkantil Bank vezérigazgatója. A korábban elnökhelyettesi pozíciót betöltő Gyuris Dániel, az FHB vezérigazgatója elnökségi tagként folytatja a szövetségnél, és megtartotta elnökségi tagságát Czirják Sándor, a Magyar Fejlesztési Bank vezérigazgatója is. Megválasztották a Magyar Bankszövetség etikai bizottságának elnökét is: a megbízást Pulai Miklós, a szervezet főtanácsadója kapta.

A tisztújítás előzménye, hogy nem vállalta a további elnöklést Erdei Tamás, az MKB Bank vezérigazgatója, és távozott a testületből Csányi Sándor, az OTP Bank, valamint Gergely Károly, a Fundamenta-Lakáskassza elnök-vezérigazgatója. A testület jóváhagyta a szervezet éves beszámolóját és idei költségvetési javaslatát, emellett elfogadták a bankszövetség új etikai kódexét. VG

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.