BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Felcsuti: A globális hitelválság a magyar bankokat is érinti

Magyar Bankszövetség elnöke szerint nemcsak a pénzintézetek, hanem egyes ágazatok is megérzik az itthoni gazdasági környezet romlását. Felcsuti Péter az InfoRádió Aréna című műsorában ezek között említette az építőipart és a fuvarozókat.

A nagyobb, univerzális szolgáltatást nyújtó bankok mérlegében visszatükröződik a magyar gazdaság állapota - mondta az InfoRádióban a Magyar Bankszövetség elnöke, rámutatva arra, hogy a bankok észlelik: a gazdaság mely ágazata van bajban. Ebből kiderül, hogy jelenleg az építőipar és a fuvarozó ágazat küzd komoly problémákkal.

Felcsuti Péter, aki egyben a Raiffeisen Bank vezérigazgatója, azt is elmondta: hamarosan a magyar hitelpiacon is érezteti hatását a nemzetközi hitelválság. A magyar pénzintézetek ugyanis jellemzően nem itthon, hanem a nemzetközi piacon szerzik be azt a tőkét, amelyet aztán hitelként helyeznek ki. A források pedig a válság miatt egyre drágábbak, miközben a hitelkihelyezés egyre több kockázatot rejt magában, mindezek a költségek emelkedését eredményezik.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.