Simor: mindenki teszi a dolgát - CNBC-interjú
A kormány és a jegybank is teszi a dolgát, és hathatós lépéseket hajtott végre az elmúlt napokban a globális pénzügyi válság magyarországi hatásainak enyhítésére - hangsúlyozta a CNBC üzleti csatorna budapesti élő bejelentkezésében Simor András.
A jegybankelnök kiemelte a magyar hatóságok által tett válságkezelő intézkedések közül azt, hogy a kormány az eddig tervezettnél nagyobb államháztartási hiánycsökkentésről határozott már idénre és jövőre is - idézi a csatornát a portfolio.hu.
Simor az EKB-tól rendelkezésre bocsátott 5 milliárd eurós hitelkerettel kapcsolatos kérdésre úgy reagált: az "nem a forint védelmére van", hanem arra, hogy szükség esetén az MNB ezzel tudja növelni a bankközi devizaalapú likviditást.


