BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

ING: A lakosság szerint a bankok áldozatok, a biztosítók nem tehetnek a válságról

A megkérdezettek a biztosítókat nem kapcsolták össze a válsággal, a magyar bankokat pedig áldozatoknak tartják, ez derült ki egy ez év tavaszán, az ING megbízásából végzett magyar lakossági felmérésből - hangzott el az ING Befektetési Alapkezelő Zrt. sajtóbeszélgetésén szerdán Budapesten.

A felmérés szerint a megtakarításaikat likvid és biztonságos eszközökben tartják a magyar emberek, ilyen a folyószámla és a rövid távú betét, a befektetési alapokból is ide áramlott a megtakarítás, és a szakértők szerint ez a folyamat még nem áll meg.

Kótiné Somfai Ágnes az ING Biztosító ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a megkérdezettek többsége a válságra úgy reagált, hogy nincs befolyása a saját pénzügyeire, a problémát, mint természeti csapást fogta fel. A megkérdezettek fele senkitől sem tudott tanácsot kérni, negyedük pedig a barátokhoz, rokonokhoz fordult tanácsért. Itt jutnak szerephez a befektetők tanácsadói - tette hozzá.

Antal Judit a Magyar Nemzeti Bank vezető közgazdasági tanácsadója a lakosság alkalmazkodó képességét vizsgálta a megtakarítások tükrében. A lakosság fogyasztása és nettó megtakarítása az évezred elejétől ellentétesen változik - mondta. A lakosság a jövedelem kiesését hitelfelvétellel kompenzálta a múlt év közepéig. Mára a folyó hiteltörlesztés több, mint a hitelfelvétel. Arra viszont nem lehet egyértelmű választ adni, hogy a bankok nem akarnak hitelezni, vagy pedig az emberek félnek eladósodni - tette hozzá a tanácsadó.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.