BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Eurókötvény-kibocsátást tervez a kormány - Süllyedő hozamok

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Sebesen süllyedtek az elmúlt napokban az állampapír-piaci referenciahozamok.

A három hónapos futamidejűé már egy hónapja bebetonozódott 9,25 százalékon, azóta pedig igazodott hozzá a 6 és 12 hónapos irányadó ráta is. A hosszabb lejáratok hozama tegnapra 9,49–9,57 százalék közé mérséklődött, ilyen alacsony szinteken utoljára január végén, február elején voltak a ráták.



A kedvező régiós piaci hangulat és a hazai történések is besegítettek az állampapírpiac javulásába.

„Erősödtek a régiós devizák, csökkentek a CDS-felárak, csont nélkül átment az adócsomag, és a folyó fizetési mérleg is jó volt” – magyarázta lapunknak Suppan Gergely, a Takarékbank elemzője.

A vevők érdeklődése az elmúlt napokban – főleg miután a hozamok egy számjegyűvé váltak – megnőtt a magyar államkötvények iránt.

További részletek a holnapi Világgazdaságban

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.