BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az EBRD szerint nem kell korlátozni a devizahiteleket

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Nem kell kötelező erejű szabályozás a devizaalapú hitelek kelet-európai folyósításának korlátozására - mondta az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) főközgazdásza a Financial Times hétfői idézete szerint.

Erik Berglöf - aki az EBRD által pénzügyi illetékeseknek szervezett, zártkörű minapi szakszemináriumról számolt be - kijelentette: a szakértők egyezségre jutottak arról, hogy "most nem időszerű" új szabályozók életbe léptetése a térségi devizahitelezés visszafogása végett.

A Financial Times szerint azonban a kérdésre a jövő év elején visszatérnek a az EBRD-rendezvény részvevői.

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.