BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kamatot vághat ma az MNB - Vegyes kilátások

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
25 bázispontos kamatcsökkentést várnak a piaci szereplők az MNB mai döntésének kapcsán, amellyel 5,25 százalékra süllyedne az alapkamat – jelenti a Cashline.

A kilátások azonban vegyesek, egyesek szerint valahol a mostani szintek környékén lehet vége a monetáris enyhítési ciklusnak, míg mások szerint a lendület nem hagy alább. Véleményünk szerint az MNB továbbra is az óvatosság elvét követi, a kamatdöntések változatlanul a globális szentiment függvényében alakulnak majd.

87 millió hrivnyás nettó eredménnyel zárta az első negyedévet az OTP ukrán leánya. A bank 2009 egészében 435 millió hrivnyás veszteséget generált, míg a tavalyi év utolsó negyedévét 515 millió hrivnyás profittal nyugtázta.

Ezek a számok azonban az ukrán számvitel elveken nyugszanak, amelyek az utolsó néhány negyedév tükrében nem ápolnak szoros kapcsolatot sem a magyar, sem a nemzetközi (IFRS) számviteli kimutatásokkal. A menedzsment továbbra is optimista a hitelportfólióval kapcsolatban, véleményük szerint jelentős javulás következhet be a későbbiekben ebben a tekintetben.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.